Назад

Придуманий акумулятор, здатний пропрацювати 5 років майже без втрати ємності

ИсточникУкраїнський телекомунікаційний портал

Сучасні акумуляторні батареї втрачають до 20% ємності протягом першого року використання. Але дослідники з Японського інституту науки і технологій придумали революційний матеріал, що дозволяє батареям зберігати до 95 відсотків ємності протягом як мінімум п’яти років.

Сучасні акумулятор через характеристик сполучного матеріалу можуть втрачати до 40 відсотків ємності після 500 перезаряджень. Японські вчені знайшли сполучний матеріал, який в рази перевершує можливості тих, які використовуються в даний час. Він називається біс-іміно-аценафтехінон-парафенілен (Bis-imino-acenaphthenequinone-Paraphenylene, BP). Його використання дозволяє зберегти 95 відсотків ємності акумулятора навіть після 1700 циклів зарядки.

Вчені говорять, що їхнє відкриття може сильно вплинути на галузі, що покладаються на акумуляторні батареї, включаючи електромобілі. Очікується, що співпрацею з Японським інститутом науки і технологій зацікавляться виробники смартфонів, яким нова розробка допоможе створити більш «довгограючі» продукти. Джерело