Назад

Vodafone змінює інженерів на дрони

ИсточникУкраїнський телекомунікаційний портал

Англійська телекомунікаційний гігант Vodafone випробовує новий підхід до планування і оновленню мобільної мережі. Тепер замість інженерів обстежити місцевість на предмет розміщення стільникового інфраструктури будуть безпілотні літальні апарати. Пристрої також будуть робити виміри технічних параметрів мережі, а на основі цих даних створювати “цифрового двійника”, який вже і вивчатимуть інженери без виїзду безпосередньо на місце, пише Content-Review.

Новий підхід суттєво знизить витрати на персонал, а також стане активним внеском в зниження несприятливих екологічних наслідків від діяльності компанії, вважають в Vodafone.

Дронь, які застосовуються в проекті, оснащені камерою високої чіткості і лидара здатним за допомогою лазера заміряти відстань до об’екта. Процесс створення тривимірної карти – “цифрового двійника” – мало чим відрізняється від створення карти квартири, по якій повзає робот-пилосос, хіба що в цьому проекті створюється тривимірна карта, супроводжувана даними про якість сигналу.

Ці дані в своїй роботі використовуватимуть інженери для прийняття рішення про перенастроюванні антен, розширення зони покриття і модернізації мережевого обладнання. В ході робіт дрони замінять собою велику команду фахівців – планувальників мережі, агентів зі збору даних, інженерів-конструкторів і проектувальників.